Αγιασμός Σχολικής Χρονιάς 2023-2024

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε στις 8.30 π.μ. σήμερα 11 Σεπτεμβρίου 2023 ο αγιασμός του σχολείου μας για τη νέα σχολική χρονιά 2023-2024. Στην εκδήλωση παρέστησαν ο Δήμαρχος του Δήμου Κρωπίας Δημήτριος Κιούσης, μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου, ο Σύλλογος Διδασκόντων, ο Διευθυντής του σχολείου και τα παιδιά που θα φοιτήσουν στην Α, Β και Γ τάξη.

Ο Δήμαρχος ευχήθηκε στα παιδιά καλή πρόοδο, υγεία και δύναμη στη νέα σχολική χρονιά που ξεκινά και στους εκπαιδευτικούς και στους γονείς να εφοδιαστούν με ψυχική δύναμη, υπομονή αλλά και πίστη για την επίτευξη των στόχων των μαθητών. Στην εκδήλωση διαβάστηκε και μήνυμα του Μητροπολίτη Μεσογαίας και Λαυρεωτικής Νικόλαου για το ρόλο της πίστης στην πνευματικλή εξέλιξη του ανθρώπου.