ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗΣ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟΥ

Η «Σχολική επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Κρωπίας»σας προσκαλεί στο σεμινάριο επαγγελματικού προσανατολισμού με θέμα:

«Συμπλήρωση Μηχανογραφικού»

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 7 Ιουλίου 2022, 11:00-15:00 και απευθύνεται σε μαθητές Λυκείου και στους γονείς μαθητών που επιθυμούν περαιτέρω ενημέρωση για τις σχολές του μηχανογραφικού. Συγκεκριμένα, θα γίνει ανάλυση στις σχολές και των τεσσάρων επιστημονικών πεδίων.

Το σεμινάριο περιλαμβάνει τις εξής θεματικές ενότητες:

• Η φιλοσοφία ενός σωστού μηχανογραφικού
  • Ελάχιστη βάση εισαγωγής
  • Παρουσίαση σχολών ανά επιστημονικό πεδίο
  • Στρατιωτικές σχολές – Σώματα ασφαλείας
  • Μηχανογραφικό Κύπρου

ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΣΤΟ ΖΟΟΜ

Προκειμένου να το παρακολουθήσουν γονείς και μαθητές μέσω της πλατφόρμας θα πρέπει:

1. Να έχουν εγκατεστημένη την εφαρμογή του Zoom στη συσκευή που θα χρησιμοποιήσουν (μπορούν να την “κατεβάσουν” από εδώ).

2. Να συνδεθούν λίγα λεπτά πριν την καθορισμένη ώρα του σεμιναρίου κάνοντας κλικ στον ακόλουθο σύνδεσμο, ώστε να μεταφερθούν αυτόματα στην αίθουσα αναμονής:

Σημαντικές παρατηρήσεις σχετικά με το Zoom:

• Για την καλύτερη δυνατή εμπειρία προτείνουμε χρήση laptop ή σταθερού υπολογιστή.

• Σε περίπτωση που δεν υπάρχει διαθέσιμο laptop ή προσωπικός υπολογιστής, οι συμμετέχοντες μπορούν να συνδεθούν και από κινητό τηλέφωνο ή tablet, με μία σχετική δυσκολία παρακολούθησης των διαφανειών της παρουσίασης του εισηγητή.