Τι χρειάζεται να γνωρίζω για την διατροφή του παιδιού μου; „

Την Παρασκευή 28 Απριλίου πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ομιλία-συζήτηση με θέμα “Τι πρέπει να γνωρίζω για τη διατροφή του παιδιού μου”. Στήν εκδήλωση παρουσιάστηκαν τα θέματα της διατροφής που μπορούν να επηρεάσουν την υγεία αλλά και τη ευεξία ενός ανθρώπου και μια σειρά υγιεινών και θρεπτικών γευμάτων που μπορούν να βελτιώσουν τη ζωή ενός παιδιού όσο και ενός ενήλικα. Η παρουσίαση διοργανώθηκε από τις καθηγήτριες κα Βάσω Γεωργίου και κα Ελένη Φρουζάκη σε συνεργασία με τους διατροφολόγους- διαιτολόγους του Κέντρου Διατροφικής Υποστήριξης και Εκπαίδευσης KEEP EAT HEALTHY Bλάση Λέπουρα και Μαρία Τσιρινδάνη. Η πρόσκληση αφορούσε όλους τους γονείς και κηδεμόνες του σχολείου μας στο πλαίσιο μιας καλύτερης ενημέρωσής τους σε θέματα διατροφής.